2012. augusztus 28., kedd

Zöld-sárga, zöld-sárga


Ez itt nem spárga, hanem 1.4mm-es zsinórból kötött karkötő. Darabonként kb. 6 m felhasználásával. A zöld-sárga 3 hajlatból  és 34 menetből, még a barna-szürke 3 hajlatból és 52 menetből áll.

A 3 hajlatból álló csomó készítéséhez segítséget itt találhattok:

    http://stormdrane.blogspot.hu/2008/08/16l3b-th-video.html
(érdemes megtekinteni mert szerintem a zene nagyon jó alatta. ;) )


 
 
 
 
Miért lett a neve zöld-sárga zöld-sárga? Mert ezt is nagyon szeretem. :)

Ring hitching és moku knot





Szerintem ők itt a képeken egy családba tartoznak. A legkisebb váltott csomózással készült:


(Igaz, hogy angolul, de a gép lefordítja.(érdekes és érthető).)


A középső egy irányba van csomózva, ezáltal lett spirális,de erről már egyszer az előzőekben volt szó. (Ismétlés a tudás atyja! ):)




Majd a moku knot vagy moku hitching ami két szál két irányú csomózása:


Itt látható: http://www.frayedknotarts.com/tutorials/coxcombing/halfmok.html . Ha az egyik szálat csak balra ,a másikat csak jobbra csomózzuk, akkor azt fogjuk kapni amit én készítettem, spirális lesz a csomózás. Természetesen tetszés szerint a folyamatot meg lehet fordítani és akkor a minta  a linkben látottként alakul.

2012. augusztus 20., hétfő

Swala, a kristály és zsinór házassága

A miskolci kreatív-hobbysarokban vásárolt Swarovski kristályt próbáltam születésnapi ajándéknak felöltöztetni.


Az alkatrészeket ugyancsak ott vásároltam, zsinór meg akad itthon. A nemtudommianeve alkatrészen(valami csőszerűség) áthúztam duplán a zsinórt, a keletkezett hurokba egy karikát akasztottam és abba ment bele a fülbevaló kampó. A csövecskéből kilógó két szálat elkezdtem két irányba csomózni váltott csomózással.

(Itt meg találjátok a spirál csomózást: http://www.youtube.com/watch?v=p5qocr-pIQo )

A változat amit én készítettem nem egy irányban van csomózva hanem egyszer jobbra és egyszer balra. Ezáltal lesz egyenes a csomó.

Boldog születésnapot kedvesem!



2012. augusztus 15., szerda

Fekete mamba és társai! Vagy kikeltek a vipara tojások?


Megint karkötő :),
de csak azért, mert ki szerettem volna próbálni - jobban mondva ki is próbáltam - a patkányfaroknál alkalmazott csomózás bonyolított változatát. Kisebb sikerrel, mert a minta amit rá tettem jól sikerült, csak az alsó fonás egyenetlensége miatt nem lett tökéletes a díszítés. A zsinór sajnos nem fekszik szépen egymás mellé! 
De  majdcsak kiötlök valamit, amin jól mutat ( mondjuk egy új, egyszerűbb tűtartó ).

Egyébként ugyanúgy készültek, mint az előzők, az egyiknél szeretnék egy egyszerű kettős csomót záró résznek.




2012. augusztus 9., csütörtök

Paracord karkötő avagy a parlagi Vipara :)

Ez egy kicsit más, mint amit igazán megszoktunk a parakord karkötő hallatán. :)
Igaz, ez is abból a zsinórból készült, de ez nem lebontható és újra használható, hanem bontás után eldobható.

Csukló dísznek viszont  nem utolsó! 

A belső részt egyetlen szál zsinór alkotja, arra került egy négyes fonat, aminek a két végét közönséges bandázzsal kötöttem el úgy, hogy az egyik végén egy hurkot alakítottam ki, a másik vége szabadon maradt, mert oda jött a záró csomó (button knot). Majd mikor ezzel elkészültem a bandázs kötéseket a két végen 4hajlatos 8menetes TF csomóval takartam el.





2012. augusztus 4., szombat

Paracord borítás a balta nyelén

Harmadik neki futásra sikerült becsomóznom ennek az F6-os marókésből készített baltának a nyelét. Ez a balta alapanyag valamikor bányaipari alkalmatosság volt. Ezzel vájták a szenet, és valamikor nagyon régen egy kovácsmester leütötte, hogy más célokat kezdjen el szolgálni.

 Most pedig új ruhát kapott zsinórból! :)



Akármennyire is egyszerűnek tűnik a neten nézve ahogyan csomózzák a fiskars baltának a nyelét, hát nem az! Harmadszorra sikerült eltalálni, hogy hányszor kell a zsinórt a nyélre tekernem ahhoz, hogy a csomónak a hossza meg felelő legyen. Így alakult ki a 3hajlatos TF csomó 26 cm hosszan. Mert hogy hány sorból áll azt elfelejtettem meg számolni, kb 35-36 lehet..
A felső végére dísznek és takarásnak egy 4 hajlatból és 5 sorból álló TF csomó került. A nyél végére csuklózsinórt tettem,  ami kb. 50 cm hosszú. Egy szál paracordra négyes fonást kötöttem úgy, hogy előtte a zsinórból kihúztam a 7 belső szálat. A fonatnak a két végét 4 hajlat és 3 sorból álló TF csomóval kötöttem el. A fonat összefogására ugyancsak ezt a csomót használtam.